«Ռոստելեկոմ Հայաստան»-ը մեկնարկում է «Wink» վիդեո ծառայությունը
«Ռոստելեկոմ Հայաստան»-ը ամփոփում է 2022 թվականը բացառիկ ծառայության գործարկմամբ՝ հայաստանյան շուկա բերելով «Wink» վիդեո հավելվածը, որն իր մեջ  համատեղում է օնլայն կինոթատրոնի և ինտերակտիվ հեռուստատեսության գործառույթները։ Ռուսաստանում «Wink»-ը դինամիկ զարգանում է և 2022 թվականին դիտողների թվով մտել է առաջատար օնլայն կինոթատրոնների թոփ եռյակի մեջ։
Այսօր Հայաստանում «Wink»-ի հավաքածուն ներառում է ավելի քան 50000 ֆիլմեր, սերիալներ ու մուլտֆիլմեր։ Ավելին, ցանկը անընդհատ համալրվում է։ Ծառայությունը ներառում է նաև համերգներ, վավերագրական ֆիլմեր, կարաոկե, բլոգերների ուսուցողական և ժամանցային վիդեո բովանդակություն: «Wink»-ի օգտատերերին հասանելի կլինի 130 հեռուստաալիք (եթերային և թեմատիկ), այդ թվում՝ ավելի քան 40 հայկական հեռուստաալիքներ։
«Wink» վիդեո հավելվածը հասանելի է էկրան ունեցող ցանկացած սարքով և ցանկացած վայրում, որտեղ կա ինտերնետ հասանելիություն (ցանկացած մատակարարից): Բովանդակությունը կարելի է դիտել Smart հեռուստացույցով, սմարթֆոններով և պլանշետներով՝ բջջային հավելվածով, ինչպես նաև նոութբուքերով և համակարգիչներով՝ wink.am վիդեոպորտալից։ Այսպիսով, օգտատերերը եզակի հնարավորություն են ստանում դյուրին և հարմար կերպով ստանալ բարձրորակ բովանդակություն՝ անկախ գտնվելու վայրից և առանց լրացուցիչ սարքավորումների։ Մեկ բաժանորդագրությամբ հնարավոր է միացնել մինչև հինգ սարք, այսինքն՝ հավելվածը միաժամանակ հասանելի է ընտանիքի բոլոր անդամների գաջեթների համար։
«Wink»-ը հայաստանյան շուկա է մտնում «Wink», «Wink+more.tv» և «Wink 5-ը 1-ում» սակագնային փաթեթներով՝ սկսած ամսական 2500 դրամից։ Նաև գործում է հատուկ առաջարկ․ «Wink 5-ը 1-ում» փաթեթին միանալիս ծառայությունը առաջին 30 օրերի ընթացքում հասանելի կլինի ընդամենը 1 դրամով: Այս փաթեթը միավորում է հինգ հանրահայտ օնլայն կինոթատրոնների լավագույն բովանդակությունը և շատ ավելի ցածր գնով, քան դրանցից յուրաքանչյուրին առանձին բաժանորդագրությունը:
«Մեծ ուրախությամբ և հպարտությամբ ուզում եմ ներկայացնել մեր նախաձեռնությունը, որը համարում եմ չափազանց կարևոր և նորարար Հայաստանում թվային ծառայությունների զարգացման տեսանկյունից։ Մշտապես ներդնելով նորարարական լուծումներ, ինչպես նաև հաշվի առնելով ժամանակակից աշխարհի դինամիկ անցումը թվային լուծումների՝ այսօր Ռոստելեկոմը հայ օգտատերերին է ներկայացնում Wink աննախադեպ վիդեո հավելվածը։ Առաջին հերթին Wink-ը հետաքրքիր և որակյալ բովանդակություն է՝ տասնյակ հազարավոր վարկանիշային ֆիլմեր և սերիալներ, ինչպես նաև հեռուստաալիքներ, կարաոկե և այլ լրացուցիչ ծառայություններ, ինչը վիդեո հավելվածը դարձնում է հետաքրքիր ընտանիքի յուրաքանչյուր անդամի համար։ Հայաստանյան շուկայում մենք գործարկում ենք Wink-ը մատչելի փաթեթներով՝ սկսած ամսական 2500 դրամից։ Մենք հավատում ենք, որ Wink-ն իր առավելությունների և նորարարական հնարավորությունների շնորհիվ կդառնա հեղափոխական առաջարկ հայաստանյան շուկայում՝ ամբողջությամբ փոխելով օնլայն կինոթատրոնների և ինտերակտիվ հեռուստատեսության ընկալումը»,-ասաց Ռոստելեկոմ Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
«Մենք ուրախ ենք, որ Ռոստելեկոմի առաջատար և արագ զարգացող թվային ծառայությունը մուտք է գործել նոր և հեռանկարային շուկա՝ առաջին անգամ մեկ այլ երկրում: «Wink» վիդեո ծառայությունը ճկուն է և կարող է ադապտացվել յուրաքանչյուր բաժանորդի պահանջներին, ուստի նրա հետ հարմար և հեշտ կլինի կազմակերպել հանգիստը: Մենք մեծ պատասխանատվությամբ ենք մոտենում «Wink»-ի բովանդակության զարգացմանը՝ հատուկ ուշադրություն դարձնելով այն փաստին, որ այն դիտելու է նաև երիտասարդ սերունդը։ Պատահական չէ, որ մանկական և դեռահասների համար նախատեսված մուլտֆիլմերն ու ֆիլմերը միշտ առաջատար դիտումների ցանկում են։ Բայց, իհարկե, մենք նաև առաջարկում ենք ֆիլմեր ու սերիալներ բոլոր ճաշակի ու տարիքային խմբերի համար։ Գաղտնիք չէ, որ ռուսական կինոսերիալային արտադրության մեջ հայկական արմատներով գերազանց մասնագետներ են գործում, և նրանց լավագույն նախագծերը նույնպես ներկայացված են «Wink»-ում»,- նշեց Ռոստելեկոմի կորպորատիվ կենտրոնի «Wink» վիդեո ծառայության զարգացման տնօրեն Անտոն Վոլոդկինը։
«Ռոստելեկոմ»-ը ներկայացրեց «Wink» ապրանքանիշը 2018թ.-ին՝ գործարկելով նոր մուլտիմեդիա հարթակ՝ մշակված մի խումբ ծրագրավորողների կողմից:
Սա ընկերության կողմից նախորդող մի քանի տարիների ընթացքում մատուցվող IPTV և օնլայն կինոթատրոնի ծառայությունների զարգացման գործում հիմնովին նոր փուլ դարձավ:
«Wink» վիդեո հավելվածը տրամադրում է լրացուցիչ ծառայությունների առավելագույն փաթեթ՝ ներառյալ դիտման կառավարում (եթերի դադար, հետադարձ հեռարձակում, վերադարձ ծրագրի սկզբին, ծրագրերի պահպանում), ծնողական վերահսկողություն (բովանդակության դիտման սահմանափակում՝ կախված տարիքային նշագրումից), մուլտիսքրին (հնարավոր է մեկ հաշվին միացնել մինչև 5 սարք) և այլն: «Wink»-ում հնարավոր է նախօրոք ներբեռնել սիրելի սերիալը կամ ֆիլմը և դիտել այն ավելի ուշ՝ նույնիսկ օֆլայն ռեժիմով:
Հայաստանում «Wink» վիդեո ծառայության հնարավորությունների, բովանդակության և բաժանորդագրությունների վերաբերյալ լրացուցիչ տեղեկություններ կարելի է գտնել wink.am կայքում: «Wink» վիդեո հավելվածի գործարկումը «ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ» ՓԲԸ-ն (Ռոստելեկոմ ապրանքանիշով) իրականացնում է «Հիբրիդ Սոլյուշնս» ՍՊԸ և «Հիբրիդ Փրոդաքշն էնդ Դիսթրիբյուշն» ՍՊԸ հետ համատեղ:

«Ростелеком Армения» запустил видеосервис Wink
«Ростелеком Армения» завершает 2022 год запуском эксклюзивного продукта, выводя на рынок Армении видеосервис Wink, который объединяет функционал онлайн-кинотеатра и интерактивного телевидения. В России Wink динамично развивается и в 2022 году вошел в топ-3 крупнейших онлайн-кинотеатров по количеству зрителей.
Сегодня в коллекции Wink в Армении более 50 000 фильмов, эпизодов сериалов и мультфильмов, причем она постоянно пополняется. Также в сервисе представлены концерты, документальные ленты, караоке, познавательный и развлекательный видеоконтент блогеров. Пользователям Wink будет доступно 130 телеканалов (эфирных и тематических), в том числе более 40 — армянских.
Видеосервис Wink доступен на любом устройстве с видеоэкраном и в любом месте, где есть интернет (от любого провайдера). Контент можно смотреть на экране телевизора со Smart TV, на смартфонах и планшетах с мобильным приложением, на ноутбуках и компьютерах на видеопортале wink.am. Таким образом, пользователи получают уникальную возможность легко и удобно получать качественный контент вне зависимости от местонахождения и без дополнительного оборудования. К одному аккаунту можно привязать до пяти устройств, то есть гаджеты всех членов семьи одновременно.
Wink выходит на армянский рынок с тарифным пакетами «Wink», «Wink+more.tv» и «Wink 5-в-1», всего от 2500 драм в месяц. И специальное предложение — при подключении пакета «Wink 5-в-1», первые 30 дней услуги будут доступны всего за 1 драм. Этот пакет объединяет топовый контент из пяти популярных российских онлайн-кинотеатров, причем по цене значительно ниже, чем оформлять подписку на каждый из них в отдельности.
«С большой радостью и гордостью хочу представить нашу инициативу, которую считаю чрезвычайно важной и новаторской с точки зрения развития цифровых услуг в Армении. Постоянно внедряя инновационные решения, а также принимая во внимание динамичный переход современного мира на цифровые решения, сегодня Ростелеком представляет армянским пользователям уникальный видеосервис Wink. Wink в первую очередь — это интересный и качественный контент: десятки тысяч рейтинговых фильмов и сериалов, а также телеканалы, караоке и другие дополнительные услуги, что делает видеосервис интересным для каждого члена семьи. Мы запускаем Wink на рынке Армении с доступными ценовыми пакетами, начиная от 2500 драм в месяц. Мы считаем, что Wink, благодаря своим преимуществам и новаторским возможностям, станет революционным предложением на армянском рынке, полностью изменив представления об онлайн-кинотеатрах и интерактивном телевидении», — сказал генеральный директор «Ростелеком Армения» Айк Фарамазян.
«Мы рады, что флагманский и быстроразвивающийся цифровой продукт “Ростелекома” вышел на новый перспективный рынок и впервые — в другую страну. Видеосервис Wink гибкий и может приспособиться к каждому клиенту, поэтому армянским подписчикам будет с ним удобно и легко проводить свой досуг. Мы очень ответственно подходим к развитию нашей контентной библиотеки, особое внимание уделяя тому, что будет смотреть подрастающее поколение. Не случайно в топе просмотров всегда мультфильмы и кино для детей и подростков. Но, конечно, у нас есть фильмы и сериалы на самый разный вкус и возрастные группы. Не секрет, что в киносериальной индустрии России трудится очень много крутых специалистов с армянскими корнями, и лучшие их проекты также представлены в Wink», — отметил директор по развитию видеосервиса Wink в корпоративном центре «Ростелекома» Антон Володькин.
«Ростелеком» представил бренд Wink в 2018 году, запустив новую мультимедийную платформу, созданную ИТ-разработчиками группы компаний. Это стало принципиально новым этапом развития услуг IPTV и онлайн-кинотеатра, которые компания оказывала ранее на протяжении ряда лет.
Видеосервис Wink предоставляет максимальный набор дополнительных услуг, включая управление просмотром (пауза прямого эфира, перемотка, возврат к началу передачи, архив программ), «Родительский контроль» (ограничение просмотра контента в зависимости от его возрастной маркировки), мультискрин (к одному аккаунту можно присоединить до 5 устройств) и другие. В Wink можно заранее скачать любимый сериал и фильм и посмотреть его потом даже в офлайн-режиме.
Подробнее о возможностях, контенте и подписках на видеосервис Wink в Армении можно узнать на wink.am.