­«Ռոստելեկոմ Հայաստան»-ը գործարկեց աննախադեպ հնարավորություններով «Wink օնլայն կինոթատրոն և հեռուստատեսություն» նոր հարթակը՝ միաժամանակ ազդարարելով նոր սակագնային փաթեթների մեկնարկը
2024-03-06
«Ռոստեկելոմ Հայաստանը» գործարկեց «Wink հեռուստատեսություն և  օնլայն կինոթատրոն» նոր հարթակը, որին կարող են միանալ ընկերության թե’ գործող, թե’ նոր բաժանորդները: Ինտերակտիվ հեռուստատեսության նոր հարթակի շրջանակում կա բացառիկ հնարավորություն ոչ միայն դիտել հայկական և արտասահմանյան ավելի քան 180 հեռուստաալիք, այլև ունենալ հսկայական ֆիլմադարան, որը ներառում է ավելի քան 50000 ֆիլմեր, սերիալներ, մուլտֆիլմեր, համերգներ, կարաոկե, ուսուցողական և ժամանցային վիդեո բովանդակություն:
Wink-ը Հայաստանում նախադեպը չունեցող ինտերակտիվ հեռուստատեսության և օնլայն կինոթատրոնի հարթակ է, որն ունի գերժամանակակից ու հարմարավետ դիզայն և հասանելի է էկրան ունեցող ցանկացած սարքով և ցանկացած վայրում, որտեղ կա ինտերնետ հասանելիություն: Ռոստելեկոմի բաժանորդները, ունենալով Wink հեռուստատեսային հարթակի մեկ օգտահաշիվ, կստանան ծառայությունները միաժամանակ 5 սարքով՝ այսպիսով ստանալով հասանելիություն հարթակի ողջ բովանդակությանը ընտանիքի բոլոր անդամների համար: Wink-ի բովանդակությունը կարելի է դիտել Smart հեռուստացույցով, սմարթֆոնով և պլանշետով, բջջային հավելվածով, ինչպես նաև նոութբուքով և համակարգչով՝ wink.am կայքում։
Wink հեռուստատեսային հարթակն ունի բազմազան ֆունկցիոնալ հնարավորություններ catch-up, եթերի դադար, ծնողական վերահսկողություն և այլն։ Այն նաև հնարավորություն է տալիս կիսվել հարթակի ֆիլմերով և սերիալներով ընկերների հետ՝ համատեղ դիտման համար, փոխարինել գնված ֆիլմերը, ներբեռնել դրանք ինտերնետի բացակայության դեպքում։
Հատկանշական է, որ Wink հարթակի մեկնարկին զուգահեռ Ռոստելեկոմը գործարկում է նոր՝ առանց ժամկետային պարտավորությունների սակագնային փաթեթներ ինտերնետի և հեռուստատեսության բաժանորդների համար՝  զգալիորեն ավելացնելով փաթեթներում ներառված ինտերնետի արագությունը և հեռուստաալիքների քանակը։ Ավելին, նոր սակագնային փաթեթներում ներառված են նաև Wink օնլայն կինոթատրոնի տասնյակ հազարավոր ֆիլմեր և սերիալներ, և բաժանորդները կկարողանան դիտել դրանք՝ առանց հավելյալ վճարի: Այսպիսով, Ռոստելեկոմը կատարում է քայլ առաջ՝ ուշադրության կենտրոնում պահելով յուրաքանչյուր հաճախորդի հարմարավետությունը:
«Ուրախ ենք հայտարարել, որ  «Wink TV և օնլայն կինոթատրոն» հարթակն արդեն «Ռոստելեկոմ Հայաստանի» հիմնական փաթեթների կազմում է։ Դեռևս 2022թ. դեկտեմբերին մենք Հայաստանյան շուկա բերեցինք Wink հավելվածը, որը դարձավ բեկումնային՝ փոխելով օնլայն կինոթատրոնների և ինտերակտիվ հեռուստատեսության ընկալումը։  Սա որակապես նոր մակարդակի հարթակ է Հայաստանյան շուկայում և այն ամբողջովին հայաֆիկացված է: Անչափ կարևոր եմ համարում նաև մեր նոր սակագնային փաթեթների մեկնարկը, որոնք որևէ ժամկետային պարտավորություն չեն պահանջում և առաջարկում են արդեն մինչև 800 Մբ/վ արագություն,  շատ հեռուստաալիքներ և տասնյակ հազարավոր ֆիլմեր և սերիալներ», - ասաց «Ռոստելեկոմ Հայաստանի» գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
Բոլորովին վերջերս «Ռոստելեկոմ Հայաստանը» հաջողությամբ գործարկել է  Ամպային Տեսահսկման ծառայությունը, որի շրջանակում ընկերությունն առաջարկում է նախադեպը չունեցող անվտանգ տեսահսկման և տեսավերլուծության հնարավորություններ թե’ իրավաբանական, թե’ ֆիզիկական անձանց։
Հատկանշական է նաև, որ ընկերությունը կատարել է ցանցի վերազինման և ընդլայնման խոշոր աշխատանքներ, ինչպես նաև ավարտին է հասցրել Հայաստանում հզորագույն և խոշորագույն տվյալների մշակման կենտրոնի կառուցման աշխատանքների հիմնական մասը։ Տվյալների մշակման կենտրոնը նախատեսվում է գործարկել 2024 թ-ի գարնանը։
«Wink օնլայն կինոթատրոն և հեռուստատեսություն» հարթակի գործարկումը «ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ» ՓԲԸ-ն (Ռոստելեկոմ ապրանքանիշով) իրականացնում է «Հիբրիդ Սոլյուշնս» ՍՊԸ և «Հիբրիդ Փրոդաքշն էնդ Դիսթրիբյուշն» ՍՊԸ հետ համատեղ:

"Rostelecom Armenia" launched the new "Wink TV and Online Cinema" platform with unprecedented features, simultaneously announcing the launch of new tariff packages
2024-03-06
"Rostelecom Armenia" launched the new "Wink TV and Online Cinema" platform, which both existing and new subscribers of the company can join. Within the framework of the new interactive television platform, there is a unique opportunity not only to watch more than 180 Armenian and foreign TV channels, but also to have a huge film library, which includes more than 50,000 movies, series, cartoons, concerts, karaoke, educational and entertainment video content.
Wink is an interactive TV and online cinema platform unprecedented in Armenia, with a modern and comfortable design and accessible on any device with a screen and anywhere with Internet access. Rostelecom subscribers having one Wink TV platform account will receive services on 5 devices at the same time, thus getting access to all content of the platform for all family members. Wink content can be viewed on Smart TV, smartphone and tablet, mobile app, as well as laptop and PC on the wink.am website.
The Wink TV platform has a variety of features: catch-up, broadcast pause, parental control, etc. It also allows you to share platform movies and series with friends for joint viewing, replace purchased movies, download them in the absence of the Internet.
It is noteworthy that in parallel with the launch of the Wink platform, Rostelecom is launching new tariff packages for Internet and TV subscribers with no annual subscription necessity, significantly increasing the Internet speed and the number of TV channels included in the packages. Moreover, the new tariff packages also include tens of thousands of movies and series from the Wink online cinema, and subscribers will be able to watch them at no additional cost. Thus, Rostelecom takes a step forward, focusing on the comfort of each customer.
"We are happy to announce that the platform "Wink TV and online cinema" is already part of the basic packages of "Rostelecom Armenia". Still in 2022 in December, we brought the Wink application to the Armenian market, which became a breakthrough, changing the perception of online cinemas and interactive television. This is a qualitatively new level platform in the Armenian market and it is adapted for Armenian audience. I also consider the launch of our new tariff packages extremely important, which do not require signing of annual contract and already offer a speed of up to 800 Mb/s, many TV channels and tens of thousands of movies and series," said Hayk Faramazyan, General Director of "Rostelecom Armenia".
Most recently, "Rostelecom Armenia" has successfully launched the Cloud Video Surveillance service, within which the company offers unprecedented secure video surveillance and video analysis capabilities to both legal entities and individuals.
It is also noteworthy that the company has performed major works of network re-equipment and expansion, as well as completed the main part of the construction of the largest and most powerful data processing center in Armenia. The data processing center is scheduled to be launched in the spring of 2024.