OVIO-ն ներկայացրեց Հայաստանի հզորագույն Տվյալների մշակման կենտրոնի կիբերանվտանգությանն ուղղված լուծումներ «CyberGEN 2024» համաժողովում
2024-06-04
Դիլիջանում տեղի ունեցավ «CyberGEN 2024» համաժողովը, որի շրջանակում OVIO-ն հանդես եկավ որպես աջակից՝ կարևորելով երիտասարդ մասնագետների շրջանում կիբերանվտանգության նկատմամբ հետաքրքրության աճի, գիտելիքների, հմտությունների և փորձի փոխանակման ու կիբերանվտանգության ոլորտում նոր կապերի ձևավորման խթանումը։OVIO-ի խոսնակը համաժողովի ընթացքում կիսվեց մասնակիցների հետ կիբերանվտանգության հարցում ընկերության տարիների փորձով, ինչպես նաև ներկայացրեց պրակտիկ լուծումներ ընկերության կողմից վերջերս կոմերցիոն շահագործման հանձնած՝ Հայաստանում խոշորագույն և ամենահզոր Տվյալների մշակման կենտրոնում գործարկվող լուծումներով։
OVIO-ի Տվյալների մշակման կենտրոնը կառուցված է ISO 27001, ISO 27017, ISO 27018, PCI DSS և TierIII միջազգային հեղինակավոր սերտիֆիկատների չափանիշներով և արդեն իսկ ունի կիբերանվտագության ապահովման գործուն լուծումներ։
Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ վերջին տարիների տեխնոլոգիական առաջընթացի շնորհիվ կիբերանվտանգությունն ակնհայտորեն պետական, մասնավոր, մասնավորապես՝ ֆինանսական համակարգին սպառնացող հիմնական և կարևորագույն ռիսկերից մեկն է, ընկերությունը ներկայացրեց ամպային ծառայությունների դերի կարևորությունը բիզնեսի, պետական և ֆինանսական կառույցների համար՝ միաժամանակ ներկայացնելով ընկերության կողմից առաջարկվող հուսալի ամպային ծառայությունները, դրանց առանձնահատկությունները, նոր լուծումներ, համակարգեր, գործիքակազմ և պրոդուկտներ։
CyberGEN 2024 համաժողովը մասնակիցների թվով ամենախոշոր միջոցառումն է Հայաստանում, որին ներկա էին շուրջ 350 մասնակիցներ պետական և մասնավոր հատվածից:
Համաժողովին ելույթ ունեցան այնպիսի հայտնի կազմակերպությունների խոսնակներ, ինչպիսիք են Trellix, AWS, SimSpace, OpenText Cybersecurity, Google Cloud, CQURE, Կասպերսկի, F5 և այլն:

OVIO представила решения кибербезопасности самого мощного центра обработки данных Армении на конференции «CyberGEN 2024»
2024-06-04
В Дилижане прошла конференция «CyberGEN 2024», в рамках которой OVIO выступила партнером, подчеркнув важность роста интереса к кибербезопасности среди молодых специалистов, обмен знаниями, навыками и опытом и содействие формированию новых связей в сфере кибербезопасности.
В ходе конференции спикер OVIO поделился с участниками многолетним опытом компании в области кибербезопасности, а также представил практические решения, недавно введенного компанией в коммерческую эксплуатацию крупнейшего Центра обработки данных Армении.
Центр обработки данных OVIO построен в соответствии с престижными международными сертификационными стандартами ISO 27001, ISO 27017, ISO 27018, PCI DSS и TierIII и уже имеет эффективные решения для защиты от киберрисков.
Принимая во внимание тот факт, что в связи с технологическим прогрессом последних лет кибербезопасность явно является одним из основных и наиболее важных рисков, угрожающих государственной, частной, особенно финансовой системе, компания представила важность роли облачных сервисов для бизнеса, государственных и финансовых структур, представляя при этом надежные облачные сервисы, предлагаемые компанией, их особенности, новые решения, системы, инструменты и продукты.
Конференция CyberGEN 2024 является крупнейшим по количеству участников мероприятием в Армении, в котором приняли участие около 350 участников из государственного и частного секторов.