ՏՀՏ գործատուների միության խորհրդի անդամներն այցելել են OVIO-ի՝ տարածաշրջանում խոշորագույն տվյալների մշակման կենտրոն
2024-06-12
Տեղեկատվական և հեռահաղորդակցության տեխնոլոգիաների գործատուների միության խորհրդի անդամներն այցելեցին OVIO-ի՝ տարածաշրջանում եզակի և խոշորագույն Տվյալների մշակման կենտրոն։
OVIO-ի Տվյալների մշակման կենտրոնը առանձնանում է իր բացառիկ տեխնիկական հատկանիշներով և հնարավորություններով։ Այն միակն է Հայաստանում, որ կառուցված է ISO 27001, 27017, 27018, PCI DSS և TIER III միջազգային հեղինակավոր ստանդարտներին համապատասխան և ներառում է 210-ից ավելի դարակաշարեր։ Այն հնարավորություն է տալիս՝ ապահովելու տվյալների անվտանգ մշակում, պահպանում մեծ և փոքր բիզնեսի, ինչպես նաև պետական կառույցների համար։
Շրջայցի ընթացքում OVIO ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը մանրամասն  ներկայացրեց տվյալների մշակման կենտրոնի ենթակառուցվածքները և ամպային լուծումները։
Այցելուները,  բարձր գնահատելով կատարված աշխատանքը, ընդգծեցին Տվյալների մշակման կենտրոնի կարևոր դերը ՀՀ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և ենթակառուցվածների զարգացման հարցում։
OVIO-ի Տվյալների մշակման կենտրոնում մատուցվում են համատեղակայման (colocation) և ամպային ծառայություններ։

Члены совета Союза работодателей ИКТ посетили крупнейший Центр обработки данных в регионе компании OVIO
2024-06-12
Члены совета Союза работодателей информационных и телекоммуникационных технологий посетили крупнейший и уникальный Центр обработки данных в регионе компании OVIO .
Центр обработки данных OVIO выделяется своими исключительными техническими характеристиками и возможностями. Он единственный в Армении построен в соответствии с международными авторитетными стандартами ISO 27001, 27017, 27018, PCI DSS и TIER III и включает в себя более 210 стоек. Он дает возможность обеспечить безопасную обработку и хранение данных крупному и малому бизнесу, а также государственным учреждениям.
В ходе экскурсии генеральный директор компании OVIO Айк Фарамазян подробно представил инфраструктуру центра обработки данных и облачные решения.
Посетители, высоко оценив проделанную работу, подчеркнули важную роль Центра обработки данных в развитии информационных технологий и инфраструктуры РА.